birgün

14° PARÇALI BULUTLU

Michael Jordan, Floyd’un katledilmesine sessiz kalmadı: Ya yasaları ya da sistemin kendisini değiştirmeliyiz

DÜNYA 01.06.2020 06:49
Michael Jordan, Floyd’un katledilmesine sessiz kalmadı: Ya yasaları ya da sistemin kendisini değiştirmeliyiz
Abone Ol google-news

Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen NBA efsanesi Michael Jordan, George Floyd’un polis tarafından katledilmesine tepki gösterdi. Jordan yaptığı açıklamada, “Büyük bir üzüntü, acı ve öfke hissediyorum. Bu ülkede insanların renklerine yönelik yerleşmiş ırkçılığa karşı ayaktayım, artık yeter” diye konuştu.

Efsane oyuncu açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: ”Bu sorunun cevabı ben de değil ama birlikte ortaya koyacağamız kolektif tepkiyle bütün insanları bir araya getirebiliriz. Birbirimizi dinlemeli, anlayışlı olmalı, empati göstermeli ve asla manasız bir şiddete sırtımızı dönmemeliyiz. Adaletsizliğe karşı taleplerimizi barışçıl yoldan dile getirmeye devam etmeliyiz. Birlik olarak sesimizi yükseltmeli ve bizi yönetenlere yasaların değişmesi için baskı yapmalı aksi takdirde oylarımızı sistemin değişmesi için kullanmalıyız. Her birimiz bu çözümün bir parçası olmalı, hep beraber adaleti sağlamalıyız.”

Jordan sözlerini George Floyd’un ve daha önce ırkçı saldırılar nedeniye hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı dileyerek sonlandırdı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol