birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

EKONOMİ 22.11.2019 10:16

Migros’un ortakları hisse satışı yapıyor

Migros'un yüzde 10'luk hissesinin yurt dışına satışı için anlaşma yapıldı

Migros’un ortakları hisse satışı yapıyor

Migros, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimle şirketin yüzde 10'luk hisselerinin yurt dışına satışı için Citi ile anlaşma yaptığını duyurdu.

Kenan Investments ve Moonlight Capital, Migros paylarının, şirket sermayesinin yaklaşık %10’unu temsil eden 18.105.423 TL nominal değerli kısmının yurt dışında yerleşik kurumsal yatırımcılara satışı için Citigroup ile bugün bir sözleşme imzaladı.


Migros'un KAP'a yaptığı açıklamanın tam metni şöyle;

"22 Kasım 2019 tarihinde yayınlanan özel durum açıklamasını takiben, Kenan Investments S.A. ve Moonlight Capital S.A. (Lüksemburg’da kurulu bir yatırım holding şirketi olup BC Partners Limited (“BC Partners”) iştirakleri tarafından yönetilen fonlara aittir) ve Citigroup Global Markets Limited, Migros Ticaret A.S. sermayesinde satılacak payların miktarının artmasına karar vermiştir. Buna göre yeni anlaşma uyarınca Migros Ticaret A.S. (“Sirket”) paylarının, Şirket sermayesinin yaklasık toplamda %11,1’ini temsil eden yaklaşık 20.000.000 TL nominal değerli kısmının yurt dışında yerleşik kurumsal yatırımcılara satısına ilişkindir.

Satısın gerçekleşmesi halinde Kenan Investments S.A. olarak Sirket’teki sermaye payımızın yaklaşık %11,8 olması, dolayısıyla BC Partners’ın iştiraklerinin yönettiği fonların da Şirket’teki toplam payının yaklaşık %11,8 olması beklenmektedir.

Satıs fiyatı, bedeli nakden ve peşinen devir tamamlandığında ödenmek üzere pay basına 22,50 TL olarak belirlenmiştir. Devrin 29.11.2019 tarihinde tamamlanması beklenmektedir."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız