birgün

4° AÇIK

SPOR 24.12.2020 16:27

Milan, Barcelona'nın 72 yıllık gol rekorunu kırdı

Serie A'da liderliğini sürdüren Milan, Barcelona'nın 72 yıllık gol rekorunu kırdı. İtalyan ekibi, bu sezon ligde çıktığı tüm maçlarda iki ve üstünde gol üretti.

Milan, Barcelona'nın 72 yıllık gol rekorunu kırdı

Serie A'da çıktığı son 16 maçta 2 ve üstü gol bulan Milan, Barcelona'nın 1948'den bu yana elinde bulundurduğu 72 yıllık rekoru kırdı.

NTV Spor'un aktardığı habere göre, bu sezon ligde çıktığı tüm maçlarda iki gol ve üstünde skor üreten Milan, geçen sezonun son iki haftasında da aynı başarıyı gösterdi.

İtalyan ekibi bu alanda 16 maçlık seri yakalarken, Barcelona'nın rekoru 15 maçtı.

Bu sezon ligde çıktığı 14 maçta 10 galibiyet ve 4 beraberlik elde eden Stefano Pioli'nin ekibi toplam 32 gol bulurken, topladığı 34 puanla zirvede yer alıyor.

Milan bu sezon ligdeki tek yenilgisiz takım olma unvanını da koruyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol