birgün

18° AÇIK

Milas Belediyesi'nden minik dostlara yuva

Milas Belediyesi, sokakta yaşayan minik dostlarımızı soğuktan korumak için hazırladığı kedi evlerini ilçenin belirli noktalarına bıraktı

BİRGÜN EGE 16.01.2020 10:41
Milas Belediyesi'nden minik dostlara yuva
Abone Ol google-news

NEVZAT ÇAĞLAR TÜFEKÇİ

Muğla Milas Belediyesi, sokak hayvanlarını olumsuz hava koşullarından korumak için çalışma başlattı. Sokak kedileri için hazırlanan kedi evleri, belediye ekipleri tarafından ilçenin belirli noktalarına bırakılmaya başlandı. Milas Belediye Başkan yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu, Mehmet Çayırlı, Milas Belediyesi Veterineri Fatih Yalçın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Güney, Hayvansever Meliha Tekin’in de bulunduğu ekipler tarafından yerleştirilen kedi evleri, hayvan severler tarafından ilgiyle karşılandı.

Milas Belediyesi Sağlık İşleri ve Fen İşleri Müdürlüklerinin ortak çalışmasıyla sokak kedileri sıcak bir yuvaya kavuştu. Belediye ekipleri, koruge boru ve ahşaptan imal ettikleri ve yanında mama bölümü olan korunaklı kedi evlerini parklara bırakmaya başladı. İlk olarak Milas Şehir Parkı ve Hacıilyas meydanına bırakılan kedi evleri sırasıyla, Türkan Saylan, Pembe Karadeveci, Akkent Atatürk ve Turhan Selçuk parkları gibi ilçenin tüm mahallelerindeki parklar ile devam edecek.

“HAYVANSEVER BİR BELEDİYEYİZ”

Hayvansever bir Belediye olduklarının altını çizen Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, kedi evlerinin Milas halkı ve hayvan severler tarafından memnuniyetle karşılandığını belirterek, “Sokak kedilerinin yoğun olduğu bölgelere, Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından imal edilen kedi evlerini koyuyoruz. İlk gün, 11 mahalleye 22 adet kedi evlerimizi yerleştirdik. Hayvan sever bir Belediye olarak kedi evi dağıtımlarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek” dedi.

“BU PROJEYİ İSTİYORDUK”

Kedi evlerinin yerleştirilmesinden son derece memnun olduğunu belirten Milas’lı Hayvansever Meliha Tekin; “Can dostlarımız için bu projeyi düşünen ve hayata geçiren herkese teşekkür ediyorum. Buradaki amaç halkı daha da bilinçlendirerek sokak hayvanlarımızın da bir can taşıdığını, onlara hep beraber sahip çıkmamız gerektiğini öğretmek. Sevimli dostlarımızın soğuk havalarda bu tür evlere ihtiyaçları vardı. Bizler bu gün bu alanlara kedi evlerimizi yerleştirdik. Sadece buralara değil insanlarımız kendi evlerinin önlerine de bir kap su ve mama koymalılar. Bu şehri, sokaklardaki hayvan dostlarımızla paylaşıyoruz. Milas Belediyesi bize el uzatarak kedi evlerini, ilçemizin dört bir yanına yerleştirdiler. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol