birgün

3° KAPALI

Milas’ta fidanlar toprakla buluştu

Milas Belediyesi ve İzmit Belediyesi iş birliği ile yangın bölgesindeki yaraları sarmak adına 'Küllerimizden Doğuyoruz, hem doğayı koruyor hem de umutlarımızı yeşertiyoruz' sloganıyla düzenlenen zeytin fidanı dağıtımı ve dikimi Gürceğiz Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

BİRGÜN EGE 23.12.2021 13:52
Milas’ta fidanlar toprakla buluştu
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

İzmit Belediyesi ve Exitcom firması tarafından elektronik atıklardan elde edilen gelirlerle alımı yapılan zeytin fidanlarının tören alanında toplanan Gürceğiz, Akçakaya ve Bayır Mahalleli vatandaşlara dağıtımı yapıldı. Fidan dağıtımının yapılmasının ardından Gürceğiz Mahallesi’nde bulunan dikim alanında fidanlar toprakla buluşturularak, can suyu verildi.

Gerçekleşen törene ve fidan dikim etkinliğine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ateş, Halil Mutlu, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Buket Kallem, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Milas Belediyesi birim müdürleri, Exitcom firma yetkilileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Gerçekleşen törende bir konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Burada çok hayırlı ve önemli bir vesile sebebiyle toplandık. İzmit Belediye Başkanımız Sayın Fatma Hürriyet Kaplan’a sizler adına şahsım adına şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Daha önce de buraya gelip özellikle yangın acımızı paylaşmak, katkı ve destekleriyle yaralarımızı sarma konusunda çok kadirşinas bir tavır gösterdiler. O bizim acımızı ve sızımızı aynı şekilde hissediyor. Bu vesileyle de yangından sonra da bizle gönül bağını koparmadılar. Yaptıkları kampanyayla bize desteklerini sürdürdüler. Yanan ormanlarımızla birlikte zeytinciliğimiz, arıcılığımız zarar gördü. Zeytincimizin yarasına merhem olabilme adına böyle çok duygulandırıcı bir kampanyayla bize destek oldular. Vatandaşlarımıza destek olan herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

ÜRETİCİNİN VE ÜRETİMİN YANINDAYIZ

Projenin gerçekleşmesinde katkı ve emeklerinden dolayı yetkililere teşekkürlerini ileten Başkan Tokat; “Bölgemiz köylüleri adına sizlere minnettarız. Bu yaşanan acılar unutulmaz. Sizlerin gösterdiği bu destek ve katkılarda unutulmaz. Her zaman hatırlayacağımız katkılar olacak. Zeytinciliğimizi desteklemek ve geliştirmek için de üreticilerimize hem fidan dağıtımı hem de fidan dikimi yapılacak. Biz her zaman üreticinin ve üretimin yanındayız. Sadece zeytincilikte değil diğer alanlarda da bu desteklerimizi önümüzdeki süreçte de devam ettireceğiz” dedi.

UMARIM BU ACILAR TEKRARLANMAZ

Başkan Tokat’ın ardından konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural; “Gürceğiz mahallemize kucak dolusu sevgilerimizi iletiyoruz. Büyük geçmiş olsun. Umarım bu acılar tekrarlanmaz. Bizim de çorbada tuzumuz olsun katkımız olsun istedik. Bu acınızı paylaşmak için geldik buraya. Sizlere de buraya geldiğiniz için teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İnşallah acısız günlerde tekrar görüşmek dileğiyle” dedi. Tören, konuşmaların yapılmasının ardından dikim alanda fidanların toprakla buluşmasıyla son buldu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun