birgün

10° PARÇALI AZ BULUTLU

YAŞAM 17.01.2020 06:00

Milas’ta minik dostlara yuva

Milas’ta minik dostlara yuva

Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ

Muğla Milas Belediyesi, sokak hayvanlarını olumsuz hava koşullarından korumak için çalışma başlattı. Sokak kedileri için hazırlanan kedi evleri, belediye ekipleri tarafından ilçenin belirli noktalarına bırakılmaya başlandı.

Belediye ekipleri, boru ve ahşaptan imal ettikleri ve yanında mama bölümü olan korunaklı kedi evlerini parklara bırakmaya başladı. İlk olarak Milas Şehir Parkı ve Hacıilyas meydanına bırakılan kedi evleri sırasıyla, Türkan Saylan, Pembe Karadeveci, Akkent Atatürk ve Turhan Selçuk parkları gibi ilçenin tüm mahallelerindeki parklar ile devam edecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız