birgün

29° AZ BULUTLU

‘Milletin Sesi’ni birlikte duyuralım

SİYASET 21.05.2022 06:30
‘Milletin Sesi’ni birlikte duyuralım
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

CHP, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Yargıtay tarafından onanan cezaları ardından Bursa’dan İstanbul’a kaydırılan ‘Milletin Sesi’ mitingini bugün Maltepe’de gerçekleştirecek. Miting için CHP’den yapılan çağrıda, “Hak, hukuk, adalet çağrısıyla ‘Milletin Sesi’ İstanbul Mitingi’nde buluşuyoruz!” denildi. Saat 18:00’da Maltepe sahilinde yapılacak miting için bir çağrı da CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’dan geldi. Nazlıaka açıklamasında, "Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir, Canan Türkiye'nindir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde düzenlenecek "Milletin Sesi" mitingiyle ilgili de bilgi veren Nazlıaka, "Maltepe'de yapacağımız miting için tüm kadınlara çağrı yapıyoruz. Gelin, hukuksuzluğa karşı birlik olalım. Bu kararın ardından gelebilecek diğer hukuksuz uygulamalara set çekelim. Ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere izin vermeyelim" diye konuştu. Güçlerini hak, hukuk ve adaletten aldıklarını söyleyen Nazlıaka, yaşama hakkı, eşitlik, özgürlük, adalet ve demokrasi için kadın dayanışmasının gücünü göstereceklerini kaydetti.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Öte yandan CHP, miting hazırlıklarını tamamladı. Mitingde önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Mitingde protokol olmayacak, CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak. Genel Başkan Kılıçdaroğlu konuşurken, tüm parti kurmayları vatandaşlarla birlikte alandan konuşmayı dinleyecek.

Miting, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasıyla son bulacak. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında adalet vurgusunu öne çıkarması, birlik-dayanışma mesajları vermesi bekleniyor. Diğer partilere genel başkan düzeyinde çağrı yapılmazken, özellikle 6'lı masada bulunan partilerle birlikte muhalefet partilerin il yöneticileri mitinge davet edildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol