birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 14.10.2019 11:27

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan devlet okullarında paralı özel sınıf açılmasıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan devlet okullarında paralı özel sınıf açılmasıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) tanıtım toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Daha önce BirGün tarafından gündeme getirilen, devlet okullarında 'özel' ve 'normal' olarak ikiye ayrılan sınıflarla ilgili açıklamalarda bulunan Selçuk, “Bu tür iddialarla ilgili gereken soruşturmalar yapılıyor. Bunların başından beri söylediğimiz gibi takibindeyiz. Eğitim ve öğretim prensibine uygun olmayan bütün girişimleri dikkatle izleyip gereken soruşturmaları yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

'BÖLGEDEKİ ÖĞRENCİLER İÇİN TAKVİYE ÇALIŞMASI VAR'

Eğitim öğretimdeki aksamaların hızla giderileceğini de sözlerine ekleyen Selçuk, “Bununla ilgili olarak sürekli değişebilen durumlar söz konusu. İlgili illerimiz ve ilçelerimizde her türlü tedbiri birkaç gündür ilgili arkadaşlarımızla almaya devam ediyoruz. Bu konuyla ilgili öğleden sonra Ankara’da eğitim öğretimdeki aksamaların telafisi ve zenginleştirme çalışmaları anlamındaki bir takım faaliyetler yürütülüyor ve bugün de devam edecek.

Gereken her türlü tedbir alınıyor. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizin hazırlıklarının yeterince uygun olduğunu düşünüyorum. Çünkü gelen hazırlıklar oldukça tatmin edici seviyede. Sınırda ve sınır ötesinde görev yapan güvenlik görevlilerimize yürekten başarılar diliyorum. Elbette ki bölgedeki öğrenciler için takviye çalışması var” şeklinde konuştu.

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız