birgün

22° AZ BULUTLU

GÜNCEL 25.07.2021 17:05

Milli Gazete 'Filenin Sultanları'nın fotoğrafını kullanmadı, sosyal medyadan tepki yağdı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda son olimpiyat şampiyonu Çin'i deviren Voleybol Milli Takımı’nın haberini yapan Milli gazete, sporcuların fotoğrafına haberde yer vermeyerek, sadece top ve parmakların yer aldığı bir fotoğraf kullandı.

Milli Gazete 'Filenin Sultanları'nın fotoğrafını kullanmadı, sosyal medyadan tepki yağdı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda son olimpiyat şampiyonu Çin'i deviren Voleybol Milli Takımı’nın haberini yapan Milli gazete, sporcuların fotoğrafına haberde yer vermedi. Milli Gazete'nin Twitter'dan paylaştığı haberine okuyucular, sporcuların sevinç anlarından kareler paylaşarak tepki gösterdi.

Türkiye, Olimpiyat Oyunları’nda iki bronz madalya ve Voleybol Milli Takımı’nın Çin’e karşı 3-0’lık galibiyetiyle giriş yaptı. Birbiri ardına gelen başarı haberleri manşetlerde yerini aldı.

Olimpiyatların favorisi olarak gösterilen Çin'i yenen Filenin Sultanları, karşılaşmanın ardından büyük sevinç yaşadığı anların kareleri de hem sosyal medyada hem de çeşitli yayın kuruluşları tarafından paylaşıldı. Yapılan haberler arasında Milli Gazete'nin haberi de dikkat çekiciydi.

Saadet Partisi'nin gazetesi olarak bilinen Milli Gazete, Filenin Sultanları'nın galibiyetini okurlarına voleybol topu ve sadece parmakların gözüktüğü bir fotoğrafla duyurdu. Habere tıklayanlar da Filenin Sultanları'nın sevinç görüntülerini göremedi.

Milli Gazete'nin Twitter'dan paylaştığı haberine okuyucular, sporcuların sevinç anlarından kareler paylaşarak tepki gösterdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol