birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 21.09.2020 21:14

Milli Savunma Bakanlığı: Ermenistan ateşle oynamayı derhal kesmeli

Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycanlı bir askerin hayatını kaybetmesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ermenistan ateşle oynamayı derhal kesmeli” dedi.

Milli Savunma Bakanlığı: Ermenistan ateşle oynamayı derhal kesmeli

Milli Savunma Bakanlığı, Ermenistan ve Azerbaycan arasında yaşanan çatışmada Azerbaycanlı bir askerin hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Ermenistan ateşle oynamayı derhal kesmeli" ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Yukarı Karabağ’ı hukuksuzca işgal eden Ermenistan, şimdi de Tovuz bölgesindeki ateşkesi ihlal ederek bir kahraman Azerbaycan askerimizi şehit etti. Şehidimize Allah’tan rahmet, tüm Azerbaycanlı kardeşlerimize başsağlığı dileriz. Ermenistan ateşle oynamayı derhal kesmeli!”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız