birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 19.06.2020 10:30

Milliyet’in ‘İstanbul göle döndü’ haberinin fotoğrafları Demirören Medya’nın bahçesine ait çıktı

Milliyet gazetesinin ‘İstanbul göle döndü’ dediği haberindeki fotoğrafların Demirören Medya Center’ın bahçesinde çekildiği ortaya çıktı.

Milliyet’in ‘İstanbul göle döndü’ haberinin fotoğrafları Demirören Medya’nın bahçesine ait çıktı

Milliyet gazetesinin dün İstanbul’a yağan yağmurla ilgili haberinde yer alan fotoğrafların, Demirören Medya’nın bahçesinden çekilmiş olduğu anlaşıldı.

Demirören Medya’ya bağlı Demirören Haber Ajansı ve Hürriyet, Milliyet gibi gazeteler ile CNN Türk gibi kanallar, son aylarda İstanbul’a ilişkin ‘eleştirel’ haberlerine ağırlık verdi. Bunun son örneği Milliyet gazetesinin dünkü haberi oldu.

Gazetenin Twitter hesabından dün, “İstanbul'da yollar göle döndü! Şiddetli yağmur ve dolu...” ifadeleriyle İstanbul’daki yağışa ilişkin bir haber paylaşıldı.

Paylaşımdaki 4 görselin 3’ünün Demirören Medya Center’ın bahçesinde, birinin ise hemen yakınında çekildiği ortaya çıktı.

@BulendEcevit adlı Twitter kullanıcısı, Milliyet’in paylaştığı fotoğrafları, uygu fotoğrafları ile karşılaştırdı. Söz konusu fotoğrafların, gazetenin bahçesinden çekildiğini ortaya koydu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız