birgün

7° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 10.08.2019 16:57

Milyarder sapık Jeffrey Epstein hücresinde ölü bulundu

Milyarder sapık Jeffrey Epstein hücresinde ölü bulundu

ABD'de seks amaçlı insan kaçakçılığı ve çocuk istismarı ile tutuklu bulunan milyarder Jeffrey Epstein hücresinde ölü bulundu. Manhattan'daki Metropolitan Merkez Hapishanesi'ndeki hücresinde ölü olarak bulunan Epstein'in intihar ettiği belirtildi.

66 yaşındaki Jeffrey Epstein, 2008'de suçlu olduğunu kabul ederek, savcılık makamı ile anlaşmış ve 13 ay hapisle cezalandırılmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump’la da dostluğu bulunan milyarder, yargılanmayı beklerken kefaletle serbest bırakılma talebinin reddedilmesi bekleniyordu.

Manhattan Mahkemesi Hakimi Richard Berman, yargılama tarihinin görüşüldüğü duruşmada, savcılığın talebi doğrultusunda Epstein’in yargılanmasına en erken Haziran 2020’de başlanabileceğini söylemişti

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız