birgün

9° AÇIK

Mine Kocadağ cinayeti 6 ay sonra aydınlandı: Evli olduğu erkek canlı yayında itiraf etti!

Denizli'de 6 aydır kayıp olan Mine Kocadağ'ın, evli olduğu Mithat Kocadağ tarafından katledildiği ortaya çıktı. Katıldığı bir televizyon programında cinayeti itiraf eden Mithat Kocadağ, gözaltına alındı.

KADIN 31.01.2023 08:53
Mine Kocadağ cinayeti 6 ay sonra aydınlandı: Evli olduğu erkek canlı yayında itiraf etti! Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde geçen yıl ağustos ayında kaybolan Mine Kocadağ'ın, evli olduğu Mithat Kocadağ isimli erkek tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Mithat Kocadağ, katıldığı bir televizyon programında cinayeti itiraf ettikten sonra gözaltına alındı.

Gözler Mahallesi'nde yaşayan Mine Kocadağ, geçen yıl 18 Ağustos'ta akşam saatlerinde kayboldu. Bir otelde garson olarak çalışan Mithat Kocadağ (31), polise giderek kayıp ihbarında bulundu. Polisin yaptığı aramaya rağmen Mine Kocadağ bulunamadı.

Show TV’de yayınlanan Didem Arslan Yılmaz’la "Vazgeçme" programında Mithat Kocadağ, evli olduğu Mine Kocadağ'ı katlettiğini itiraf etti.

Kocadağ; "Tartıştıktan sonra ittirdim yere düşerek kafasını vurdu ve öldü. 2 saat boyunca kanlar içinde yerde kaldı. Mutfaktaki yerden kaldıramadım" sözleriyle cinayeti itiraf etti.

Mithat Kocadağ'ın Mine Kocadağ'ı gömdükten sonra otelden istifa ederek ayrıldığı belirlendi.

İstanbul'da polis tarafından gözaltına alınan Mithat Kocadağ'ın ifadesinde, şunları söylediği belirtildi:

"Olay gecesi saat 03.00'de mutfakta tartıştıktan sonra ittirince yere düştü. Kafasını vurdu ve öldü. Saat 05.00'e kadar yaklaşık 2 saat boyunca kanlar içinde yerde kaldı. Mutfaktaki yerden kaldıramadım. Mine'nin yüzünü havluyla sildim. Mutfaktan, banyoya götürdüm sonra yatak odasındaki bazanın altına sakladım cesedi. Sabah saatlerinde duş aldım ve işe gittim. Ceset bazanın altında 2 gün boyunca kaldı. Cesedi bazanın altından çıkardım çarşafa sardıktan sonra çuvala koydum, o şekilde taşıdım. Kardeşimin otomobilinin bagajına koydum. Cesedi ilk önce köye götürmek istedim ama daha sonra çalıştığım yere götürdüm. Saat 06.00'da otelin yakınına gömdüm. Cesedi el arabasıyla taşıdım, sera olan yerin yakınına gömdüm. Üzerine biraz toprak attım."

Kocadağ'ın ağabeyi Tayfun Koç, polise verdiği ifadesinde, kardeşini Mine Kocadağ'ı öldürmüş olabileceğini söylemiş, Mithat Kocadağ ise ifadesinde Mine Kocadağ'ın nerede olduğunu bilmediğini belirtmişti.

O dönem yapılan aramalardan sonuç alınamamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun