Minibüste kadına saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı

21.06.2017 01:29 GÜNCEL
İstanbul Pendik'te Melisa Sağlam isimli genç kadına bir minibüste Ramazan ayında mini etek giydiği için saldıran Ercan Kızılateş'in saldırı görüntüleri ortaya çıktı. BirGün'ün yayınladığı görüntüler sonrası kamuoyunda büyük tepki çekmesi üzerine Başsavcılık Kızılateş'in gözaltına alınması için talimat verdi.

MUSTAFA KÖMÜŞ

İstanbul Pendik'te Melisa Sağlam isimli genç kadına bir minibüste Ramazan ayında mini etek giydiği için saldıran Ercan Kızılateş'in saldırı görüntüleri ortaya çıktı. BirGün'ün yayınladığı görüntülerin kamuoyunda büyük tepki çekmesi üzerine Başsavcılık Kızılateş'in gözaltına alınması için talimat verdi.

Cezaevinde olduğu ortaya çıktı

Sabah gözaltı kararı verilen saldırganın daha önceden yakalama kararı olduğu öğrenildi. Emniyetten alınan bilgiye göre, hakkında yakalama kararı çıkarılan saldırganın, Sağlam'a şiddetten değil, vergi borrcundan dolayı cezaevine gönderildiği belirtildi.Kamuoyundaki tepkiler nedeniyle gözaltına alınan ancak daha sonra serbest bırakılan Kızılateş'in saldırı görüntülerine BirGün ulaştı.

minibuste-kadina-saldiri-aninin-goruntuleri-ortaya-cikti-307362-1.

Kızılateş ifadesinde gerçekleştirdiği saldırıyı tahrik oldum diye savundu. 'Kadınların bu şekilde giyinmesi insanın nefsini tahrik ediyor' diyen Kızılateş bu ifadelerinin ardından bir de Sağlam'dan şikayetçi olduğunu belirtmişti. BirGün ifade tutanağının ardından saldırı anının görüntülerine de ulaştı. Görüntüler saldırganın ifadesinde söylediklerini yalanlıyor.

Pendik'teki saldırgan kendini böyle savundu: Böyle giyinirsen tahrik olurum! Pendik'teki saldırgan kendini böyle savundu: Böyle giyinirsen tahrik olurum!