birgün

11° AÇIK

Minibüste kadına saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Pendik'te Melisa Sağlam isimli genç kadına bir minibüste Ramazan ayında mini etek giydiği için saldıran Ercan Kızılateş'in saldırı görüntüleri ortaya çıktı. BirGün'ün yayınladığı görüntüler sonrası kamuoyunda büyük tepki çekmesi üzerine Başsavcılık Kızılateş'in gözaltına alınması için talimat verdi.

GÜNCEL 21.06.2017 01:29
Abone Ol google-news

MUSTAFA KÖMÜŞ

İstanbul Pendik'te Melisa Sağlam isimli genç kadına bir minibüste Ramazan ayında mini etek giydiği için saldıran Ercan Kızılateş'in saldırı görüntüleri ortaya çıktı. BirGün'ün yayınladığı görüntülerin kamuoyunda büyük tepki çekmesi üzerine Başsavcılık Kızılateş'in gözaltına alınması için talimat verdi.

Cezaevinde olduğu ortaya çıktı

Sabah gözaltı kararı verilen saldırganın daha önceden yakalama kararı olduğu öğrenildi. Emniyetten alınan bilgiye göre, hakkında yakalama kararı çıkarılan saldırganın, Sağlam'a şiddetten değil, vergi borrcundan dolayı cezaevine gönderildiği belirtildi.

Kamuoyundaki tepkiler nedeniyle gözaltına alınan ancak daha sonra serbest bırakılan Kızılateş'in saldırı görüntülerine BirGün ulaştı.

minibuste-kadina-saldiri-aninin-goruntuleri-ortaya-cikti-307362-1.

Kızılateş ifadesinde gerçekleştirdiği saldırıyı tahrik oldum diye savundu. 'Kadınların bu şekilde giyinmesi insanın nefsini tahrik ediyor' diyen Kızılateş bu ifadelerinin ardından bir de Sağlam'dan şikayetçi olduğunu belirtmişti. BirGün ifade tutanağının ardından saldırı anının görüntülerine de ulaştı. Görüntüler saldırganın ifadesinde söylediklerini yalanlıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol