birgün

15° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 28.02.2021 11:52

Minor Empire ‘Uyuttum Atları’ klibiyle kadınların şarkılarına kulak veriyor

Minor Empire ‘Uyuttum Atları’ klibiyle kadınların şarkılarına kulak veriyor

Kültür Sanat Servisi

Kariyerlerine başladıkları 2011 yılından bu yana, yarattıkları benzersiz tını ve kendilerine özgü tarzları ile dünya çapındaki müzik eleştirmenlerinden ve dinleyicilerinden övgüler alan Minor Empire, Uyuttum Atları şarkısına Toronto’da bir klip çekti.

Uyuttum Atları, Minor Empire’ın son albümü Uprooted içinde yer alan ve albümün Kanada radyolarında en çok çalınan şarkılarından biri. Albümün ölüm ve varoluş teması içinde yer alan bu şarkının sözleri, öldürülen kadınlara ithafen Özgü Özman tarafından yazıldı. Ozan Boz’un bestesini ve düzenlemesini yaptığı şarkının klibini de yine Ozan Boz yönetti.

Özman, “Bu klipte hayatlarından ve hayallerinden koparılmış kadınları arıyoruz. Tabiat ananın kucağında, gökyüzünde, bulutlarda, toprakta ve ağaçlarda, en hayali gerçeklerin ortasında ve en gerçek hayallerin ortasında. Yarım yamalak yaşamak değilse bu dünyadaki hayaliniz, kulak verin etrafınızdaki kadınların şarkılarına. İçinizdeki bütün atlar uykuya dalmış olsa da” diyerek bizleri kadınların seslerini duymaya davet ediyor. Klip Toronto’nun High Park ormanında çekildi. Özgü Özman bu ormanın kendileri için çok değerli olduğunu, birçok fikri, vizyonu, şarkıyı bu ormanın içinde geliştirdiklerini aktarıyor

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol