birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

Mircea Lucescu, Dinamo Kiev’e imza attıktan 4 gün sonra istifa etti

Dört gün önce yıllarca çalıştığı Shakhtar Donetsk'in ezeli rakibi Dinamo Kiev'e imza atan Mircea Lucescu, "taraftar baskısı nedeniyle" görevinden ayrıldığını açıkladı.

SPOR 27.07.2020 17:11
Mircea Lucescu, Dinamo Kiev’e imza attıktan 4 gün sonra istifa etti
Abone Ol google-news

Kariyeri başarılarla dolu olan 74 yaşındaki Rumen teknik direktör Mircea Lucescu, Dinamo Kiev'e imza attıktan 4 gün sonra görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Geçmişte Beşiktaş'ı, Galatasaray'ı ve Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı da çalıştıran Lucescu, istifasına gerekçe olarak ‘taraftarın düşmanca tutumunu’ gösterdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Maalesef Dinamo Kiev ile yollarımı ayırmaya karar verdim. Özellikle taraftarların böylesine düşmanca yaklaşımının altında benim işimi yapmam imkansız. Ben bir korkak değilim, her zaman sportif meydan okumaları kabul ettim. Bunun örnekleri de Galatasaray'dan Beşiktaş'a ya da Dinamo Bükreş'ten Rapid Bükreş'e gidişlerimdir. Ancak gittiğim kulüplerde taraftarlar beni kollarını açarak karşıladı ve ben de onlara kupayla yanıt verdim. Kendi kulübümün taraftarlarının kulübün yararlarına karşı hareket etmesini kabul edemem.”

‘PARA SON DERDİM’

Kiev'e imza atmasının nedeninin para olmadığını belirten Lucescu, "Benim Dinamo Kiev'e gelmemin nedeni kontrattaki rakamlar değildi, para benim son derdim. Futbola, Ukrayna'ya dönmek istedim. Ukrayna'da eskisi gibi bir rekabet olmasını istedim, bu ülke bunu hak ediyordu" ifadelerini kullandı.

Mircea Lucescu'nun açıklanmasının ardından Dinamo Kiev'in büyük taraftar grupları sosyal medyadan tehdit mesajları ve fotoğraflar paylaşmışlardı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun