birgün

20° AÇIK

Mısır'da piramitlerde turistleri taciz eden 13 çocuk tutuklandı

Mısır'da 13 erkek çocuk piramitlerde turistleri taciz ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.

DÜNYA 10.05.2022 00:31
Mısır'da piramitlerde turistleri taciz eden 13 çocuk tutuklandı
Abone Ol google-news

Mısır'da savcılar, Giza Piramitleri'nde iki kadın turisti taciz ettikleri gerekçesiyle 13 erkek çocuğun tutuklanması talimatını verdi.

Mısırlılar, sosyal medyada geçen hafta yayılan, bir arkeolojik alandaki kadınları taciz eden gençleri gösteren videoya büyük tepki vermişti.

BBC Türkçe'nin haberine göre savcılıktan yapılan açıklamada, tutuklananların 13 ile 15 yaş arasında olduklarını belirtti.

Zanlılarsa, sadece turistlerle fotoğraf çektirmek istediklerini ve herhangi bir rahatsızlık verme niyetlerinin olmadığını ifade etti.

Savcılık, soruşturma tamamlanana dek zanlıların bir ıslahevinde tutulduklarını belirtti.

Şikayetin, kadınlar tarafından değil, çocukları turistlere sözlü ve fiziksel tacizde bulunurken taciz ederken görüntülerini çeken bir turist rehberi tarafından yapıldığı açıklandı.

35 saniyelik klipte, rehber Mısırlı çocukların "yabancıların peşinden koşmasından" şikayet ediyor ve turizm bakanının bunun farkında olması gerektiğini söylüyor.

Çocuklar, kaçmaya çalışan kadınların etrafında ellerinde cep telefonlarıyla toplanırken görülüyor. Kadınlardan biri çocuklardan birini itmeye çalışırken, bir diğeri de arkasından dokunuyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol