birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Mısır'da tren faciası: 11 ölü, 98 yaralı

Mısır'ın Kalyubiye kentinde trenin raydan çıkması sonucu meydana gelen kazada 11 kişi yaşamını yitirdi.

DÜNYA 18.04.2021 17:33
Mısır'da tren faciası: 11 ölü, 98 yaralı
Abone Ol google-news

Mısır'ın Kalyubiye kentinde seyir halindeki yolcu treni raydan çıkarak yan yattı. Kazada 11 kişinin hayatını kaybettiği, 98 kişinin de yaralandığı açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 50’den fazla ambulans ile yaralıların eyalette bulunan 3 farklı hastaneye sevk edildiğini belirtti.

Mısır Ulusal Demiryolları tarafından yapılan açıklamada ise başkent Kahire'nin yaklaşık 40 kilometre kuzeyindeki Kalyubiye’den El Mansoura'ya gittiği sırada 4 vagonun yerel saatle 13.54'te raydan çıktığı bildirildi. Kazanın nedeni henüz bilinmezken, soruşturma devam ediyor.

Bu kazayla birlikte Mısır'da 2017'den beri 1794 tren kazası meydana geldi.

Geçtiğimiz Mart ayında Mısır'ın Sevhac kentinde 2 trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazada ise 32 kişi hayatını kaybetmiş, 165 kişi de yaralanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol