birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Mısır'dan İran'a kınama: Irak'ın güvenliği ihlal edildi

Mısır Dışişleri Bakanlığı, İran'ın Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi topraklarına yönelik saldırısını kınadı. Mısır, saldırının Irak'ın güvenlik ve egemenliğini ihlal anlamı taşıdığını kaydetti.

DÜNYA 29.09.2022 10:03
Mısır'dan İran'a kınama: Irak'ın güvenliği ihlal edildi
Abone Ol google-news

Mısır Dışişleri Bakanlığı, İran Devrim Muhafızları'nın Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) topraklarındaki, İran Kürdistan Demokratik Partisi (İKDP) ve Kürdistan Özgürlük Partisi'nin (PAK) karargahlarına yönelik düzenlediği saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığı'nın Facebook hesabından konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada saldırının Irak'ın güvenlik ve egemenliğini ihlal anlamı taşıdığı kaydedildi.

Açıklamada, saldırılarda ölenler için Irak hükümeti ve halkına başsağlığı, yaralananlara acil şifa dileğinde bulunuldu.

İran, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi topraklarındaki Komele, İKDP ve PAK örgütlerine ait karargahların füze ve İHA'larla vurulduğunu duyurmuştu.

IKBY Sağlık Bakanı Saman Berzenci, İran'ın, saldırılarında 7 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığını bildirmişti.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol