birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 13.09.2019 00:21

Misvak mizah yapamamaya devam ediyor: İmamoğlu karikatürü tepki çekti

Misvak mizah yapamamaya devam ediyor: İmamoğlu karikatürü tepki çekti

Gericilerin 'mizah' dergisi Misvak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan bir karikatür yayımladı.

Yayımlanan karikatürde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşen İmamoğlu'nun sandalyesinin kırılmasına sebep olarak "belediyeden çıkartılan işçiler" gösterildi.

'CV BIRAKIN DEĞERLENDİRELİM' DEMİŞTİ

İki seçim arasında aceleyle belediyede işe alınan işçilerin işine son veren İmamoğlu, işçilerin temsilcileriyle yaptığı görüşmede "İşinin ehli olduğunu düşünüyorsanız CV bırakın değerlendirelim" diye konuşmuştu.

İmamoğlu, sandalyenin kırılmasıyla ilgili açıklamasındaysa "Oturduğumuz koltuk durup, dururken kırıldı. Sayın Cumhurbaşkanı israf yaptın dedi. Ben de bu israf değil, sandalye kırık dedim. Olsun ikinci sandalyeye daha sağlam oturuyoruz dedim. Bu tabi öyle bir magazin durum oluştu. Sandalye niye kırıktı? Onu Cumhurbaşkanlığı araştırsın. Oturduğumuz yerler önceden belliydi" demişti.

Sık sık nefret söylemleriyle anılan Misvak'ın güldürmeyen karikatürü, sosyal medyada tepki çekti. Sosyal medyada yapılan yorumlarda KHK ile hukuksuzça işine son verilen çalışanlara dikkat çekilirken, Misvak'ın işe alımlardaki torpilleri yoksaymasına da işaret edildi.

misvak-mizah-yapamamaya-devam-ediyor-imamoglu-karikaturu-tepki-cekti-623504-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız