birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

Moğollar'ın eski davulcusu Ayzer Danga yaşamını yitirdi

Moğollar'ın eski davulcusu Ayzer Danga yaşımını yitirdi. Moğollar'dan Taner Öngür "Sonsuz yolculuğunda yolun açık olsun kardeşim" derken, Cahit Berkay "Çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.

KÜLTÜR SANAT 27.08.2021 20:25
Moğollar'ın eski davulcusu Ayzer Danga yaşamını yitirdi
Abone Ol google-news

Fotoğraf: Cahit Berkay / Twitter

Türk rock müziğinin efsane grubu Moğollar'ın eski davulcusu Ayzer Danga yaşımını yitirdi.

Moğollar'dan Taner Öngür, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Çok üzgünüm, yıllarca birlikte sahne aldığımız, çok sevdiğim arkadaşım Ayzer Danga'yı kaybettik, sonsuz yolculuğunda yolun açık olsun kardeşim.." dedi.

Cahit Berkay da "Yıllarca Moğollar’da birlikte müzik yaptığımız kardeşim Ayzer’i kaybettik… Çok üzgünüm…" açıklamasını yaptı.

AYZER DANGA HAKKINDA

13 Şubat 1947 İstanbul doğumlu Ayzer Danga, arkadaşlarıyla Siyah Örümcekler grubunu kurduktan sonra profesyonel müziğe dans orkestralarında başladı.

Mavi Işıklar’la çalışan Danga, Moğollar’a katıldı.

Cem Karaca’yla ortak müzik yapıldığı dönemde gruptan ayrılıp Kardaşlar’a katılan Danga, Edip Akbayram Dostlar’da da çaldı.

Danga ayrıca, bir dönem Erkin Koray'la müzik yapmış, Kerem Güney’le çalışan Güneşin Sofrası ile Zorbeyler gruplarında yer almıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol