birgün

29° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 13.09.2018 15:09

Moğollar ve Ezhel birlikte söyleyecek

Moğollar ve Ezhel birlikte söyleyecek

Türk müziğinin efsane grubu Moğollar 3 Ekim Çarşamba akşamı “Burada Müzik Var” Ada Müzik Günleri kapsamında Moda Kayıkhane’de sahne alacak. 50’nci yılını kutlayan grubun konseri, bir ilk buluşmaya ev sahipliği de yapacak. Türkiye’de trap/hip-hop türünde yapılmış ilk albüme imzasını atan ve geniş bir dinleyici kitlesinin beğenisini toplayan Ezhel, grubun sahnesine konuk olacak

1967 yılının sonunda başladığı yolculuğuna hala devam eden, Anadolu Pop müziğinin en önemli temsilcilerinden biri ve aynı zamanda bu kavramın da isim babası olan Moğollar, 50 yıllık yolculuğuna 23 45’lik, 11 stüdyo albümü sığdırdı. Cem Karaca, Barış Manço ve Selda Bağcan gibi önemli yorumcularla yaptığı çalışmaları ve 1971 yılında Fransa’da yayınladıkları albümle Jimi Hendrix ve Pink Floyd’un da aldığı Charles Cros Academy gibi dünya çapında prestijli ödüllere layık görüldü.

1993 yılında başlatılan bir imza kampanyası sonucu yeniden bir araya gelen gruba klavyede Serhat Ersöz katıldı. 2008 yılında gruba, vokalist olarak Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca eklendi. 2010 yılında grubun davulcusu Engin Yörükoğlu’nun kansere yenik düşmesinin ardından gruba Kemal Küçükbakkal dahil oldu.

mogollar-ve-ezhel-birlikte-soyleyecek-509889-1.

Küçüklüğünden beri müzikle ilgilenen, gitar, piyano, nef, darbuka gibi müzik aletlerini çalmasının yanında, Rap ile birlikte halk müziğine de ilgi duyan Ezhel’in, Moğollar ile yapacağı performans, merak ve heyecanla beklenecek bir geceyi işaret ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız