birgün

4° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 11.12.2020 12:18

Monolitlerin gizemi çözüldü; işin altından Netflix çıktı

Önce ABD’de görülen ve daha sonra Avrupa ülkelerinde de ortaya çıkan ‘monolit’ adlı metal sütunların, Netflix’te yayınlanmaya başlanan bir komedi şovu için dikildiği ortaya çıktı.

Monolitlerin gizemi çözüldü; işin altından Netflix çıktı

HABER MERKEZİ

İlk olarak kasım ortasında ABD'nin Utah eyaletinde, daha sonra da Almanya, İngiltere ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde görülen ‘monolit’ adlı metal sütunların gizemi çözüldü.

Monolitlerin, dijital içerik platformu Netflix için hazırlanan bir komedi şovunun parçası olarak dikildikleri ortaya çıktı.

Avustralyalı şakacılar Mark Samual Bonanno, Broden Kelly ve Zachary Ruane tarafından üretildiği öğrenilen monolitler, şakacıların Netflix'te yayınlanmaya başlanan “Teyze Donna'nın Büyük Eski Eğlence Evi” adlı şovlarının reklamı olarak kullanılmak istendi.

monolitlerin-sirri-cozuldu-isin-altindan-netflix-cikti-815510-1.

Konuyla ilgili Youtuba yüklenen “Neden tüm dünyada monolitler yaptım?” başlıklı videoda, monolitlerin dünyanın çeşitli yerlerine dikilmesinin sebebinin, Netflix’te yayınlanan bu komedi şovu olduğu ifade edildi. Videoda monolitlerin yapım ve dikilme anlarına ilişkin görüntüler de yer aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol