birgün

7° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN KİTAP 15.05.2019 13:48

Monthly Review Türkiye’nin yeni sayısı raflarda: Devrimin 70. yılında Çin

Monthly Review Türkiye, ‘Devrimin 70. yılında ÇİN’ dosyasıyla raflardaki yerini aldı. Çin’i uluslararası işbölümü içindeki yeri, sınıflar mücadelesinin seyri ve geleceği ile mercek altına alan sayıda, Erebus Wong, Lau Kin Chi, Sit Tsui , Wen Tiejun Fusheng Xie, Xiaolu Kuang, Zhi LiQiu Jiansheng ve Yan Xiaohui yer alıyor. Dosyaya Türkiye’den katkılar bölümünde ise BirGün yazarı […]

Monthly Review Türkiye’nin yeni sayısı raflarda: Devrimin 70. yılında Çin

Monthly Review Türkiye, ‘Devrimin 70. yılında ÇİN’ dosyasıyla raflardaki yerini aldı. Çin’i uluslararası işbölümü içindeki yeri, sınıflar mücadelesinin seyri ve geleceği ile mercek altına alan sayıda, Erebus Wong, Lau Kin Chi, Sit Tsui , Wen Tiejun Fusheng Xie, Xiaolu Kuang, Zhi LiQiu Jiansheng ve Yan Xiaohui yer alıyor. Dosyaya Türkiye’den katkılar bölümünde ise BirGün yazarı Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu ve Kerem Gökten yer aldı.

Derginin bu sayısında, Çin Devrimi’nden Çin’in Geleceğine başlığında bir yuvarlak masa tartışması da bulunuyor. Çin’in küresel kapitalizm içerisindeki konumunu, jeopolitik ve jeostratejik dengelerdeki yerini, Çin “Komünizmi”nin bugününü ve geleceğini Korkut Boratav, Galip Yalman, Ali Murat Özdemir ve Kerem Gökten masaya yatırdı.

Monthly Review Türkiye’yi kitabevlerinden ve online olarak dukkan.r-komplex.org adresinden edinilebiliyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız