birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Mostafa Mohamed'in yerine sınava giren arkadaşı gözaltına alındı

Mısır Başsavcılığı, Mısırlı yıldız oyuncusu Mostafa Mohamed'in yerine 3 sınava giren arkadaşı suçunu itiraf etmesinin ardından soruşturma kapsamında 4 günlük gözaltı kararı verdi.

GÜNCEL 27.01.2022 11:31
Mostafa Mohamed'in yerine sınava giren arkadaşı gözaltına alındı
Abone Ol google-news

Mısır Başsavcılığı, Galatasaray'ın Mısırlı yıldız oyuncusu Mostafa Mohamed'in yerine 3 sınava giren arkadaşı hakkında soruşturma kapsamında 4 günlük gözaltı kararı verdi.

Mısır gazetelerinden El-Yevm es-Sabi'de yer alan haberde, yapılan sorgulamada sanığın, Afrika Uluslar Kupası için Mısır Milli Takımı ile Kamerun'da mücadele eden Mısırlı forvetin adına 3 sınava girdiğini itiraf ettiği bildirildi.

İfadesinde sanığın, Galatasaray ve Mısır Milli Takımı oyuncusu Mostafa Mohamed'in Afrika Uluslar Kupası için mücadele ettiğini, bunun vatani bir görev olduğunu ve arkadaşının sınıfta kalmasından çekindiği için sadece yardım etmek istediğini söylediği aktarıldı.

Mısır Başsavcılığı'nın, sanığın suçunu itiraf etmesinin ardından soruşturma kapsamında 4 günlük gözaltı kararı verdiği ve soruşturmanın devam edeceği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Mısır'ın Giza kentinde yer alan bir eğitim enstitüsünde 24 Ocak'ta Mostafa Mohamed'in arkadaşı olduğu iddia edilen bir kişinin ünlü futbolcunun yerine sınavlara girdiği söylentileri yerel medyaya yansımıştı.

Söylentilerin ardından konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında sorgulanan sanık, "Mostafa Mohamed ülkemizi temsil ediyor. Geleceği konusunda yardım etmek istedim." ifadelerini kullanmıştı.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol