birgün

14° AÇIK

Motokuryeler yasağa rağmen çalışıyor

İstanbul'da yasağa rağmen motokuryeler 'Çalışmak zorundayız," diyerek hizmete devam ediyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yasağa rağmen kurye çalıştıranların bildirilmesini istedi.

GÜNCEL 24.01.2022 17:27
Motokuryeler yasağa rağmen çalışıyor
Abone Ol google-news

İstanbul’da yoğun kar yağışı sürerken, trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için önlemler alındı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentteki yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar motokuryelik yapılmayacağını, motosiklet ve elektrikli scooterların kullanılmayacağını bildirdi.

Beşiktaş’ta ve Nişantaşı’nda kar yasağına aldırış etmeyen motokuryeler ve motosiklet sürücüleri ise yemek siparişi teslim etmeye ve yolculuk yapmaya devam etti.

Köpek gezdiriciliği yapan ismini vermek istemeyen motosiklet sürücüsü, “Çalışıyorum dışarı çıkmak zorundayım. Sabah saat 07:30’dan beri dışarıdayım ama yavaş yavaş kullanıyorum” diye konuştu.

Nişantaşı’nda motokuryelik yapan bir başka sürücü ise çalışmak zorunda olduğuna dikkat çekerek, “Tehlikeli ama yürümek zor oluyor çünkü mesafeler uzak. Yemek siparişi olduğu için mecburuz. Çalışmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’ta suculuk yapan bir diğer sürücü, “Üç beş kuruş para kazanmak için çıktım, cezalar da fazla ama mecburuz” dedi

YERLİKAYA: ÇALIŞTIRANLARI BİLDİRİN

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yoğun kar yağışına rağmen motokuryeleri çalıştıran işyerlerine ilişkin, “Kıymetli İstanbullular, az sayıdaki işletme sadece motokuryelerin değil hemşerilerimizin de canını hiçe sayıyor. Yasağa rağmen motokurye çalıştıran iş yerlerini lütfen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirin; gereken cezai işlemleri uygulayalım” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol