birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 28.04.2020 09:29

MSB'den "ABD'ye yardım" paylaşımı: Maske, yüz koruyucu siperlik, tulum gönderilecek

Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter adresinden yapılan açıklamaya göre ABD'ye maske, yüz koruyucu siperlik, N95 maske ve tulumdan oluşan yardım malzemeleri gönderilecek

MSB'den "ABD'ye yardım" paylaşımı: Maske, yüz koruyucu siperlik, tulum gönderilecek

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan ABD'ye gönderilecek koronavirüs (Covid-19) yardımıyla ilgili açıklama yaptı.

MSB, maske, yüz koruyucu siperlik, N95 maske ve tulumdan oluşan yardım malzemelerinin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait A400M tipi uçak ile gönderileceğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter adresinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatlarıyla hazırlanan ve COVID- 19 ile mücadelede kullanılacak olan tıbbi yardım malzemeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait A400M tipi uçak ile ABD'ye ulaştırılacak.

Millî Savunma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve ABD'ye ulaştırılacak olan sağlık malzemeleri; maske, yüz koruyucu siperlik, N95 maske ve tulumdan oluşuyor."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol