birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 11.05.2021 08:38

MSB: İdlib'de askeri konvoya yapılan roketli saldırıda 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı

İdlib'de ikmal konvoyuna roketli saldırı düzenlendiğini duyuran MSB, saldırıda 1 askerin yaşamını yitirdiğini ve 4 askerin yaralandığını açıkladı.

MSB: İdlib'de askeri konvoya yapılan roketli saldırıda 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib'deki Bahar Kalkanı Harekatı bölgesinde dün ikmal konvoyuna roketli saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Bakanlık, saldırıda 1 askerin yaşamını yitirdiğini ve 4 askerin de yaralandığını açıkladı.

MSB'nin sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı açıklama şu ifadeler yer aldı:

"Bahar Kalkanı Harekât Bölgesinde (İdlib) 10 Mayıs 2021 tarihinde ikmal konvoyumuza yapılan roketli saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir.

Saldırı sonrası bilinen hedefler ateş altına alınmıştır. Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize baş sağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol