birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

MSB: Kilis'in Suriye sınırında 1 asker şehit oldu

MSB, Kilis’in Suriye-Türkiye sınırında, bir askerin açılan ateş sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı açıkladı. 29 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş S.D.'nin canezesinin düzenlenecek törenin ardından Antep’in Nurdağı ilçesine gönderileceği öğrenildi.

GÜNCEL 26.11.2021 09:03
MSB: Kilis'in Suriye sınırında 1 asker şehit oldu
Abone Ol google-news

Milli Savunma Bakanlığı, Kilis’in Suriye-Türkiye sınırında, bir askerin açılan ateş sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı açıkladı.

Edinilen bilgiye göre, 1’inci Hudut Alayı 3’üncü Hudut Taburu Hilaltepe Hudut Karakolu sorumluluk alanındaki Suriye sınır hattında görev yapan askerler, Suriye’den yasadışı geçmek isteyen bur guruba “Dur” ihtarında bulundu. Suriye tarafından açılan ateş sonucu ağır yaralanan 29 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş hastaneye kaldırıldı.

Ambulans ile Kilis Devlet Hastanesine kaldırılan Çavuş, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ateş açılan bölge sınır birlikleri tarafından ateş altına alındı. Askerin naaşı otopsi yapılmak üzere Gaziantep Adlı Tıp kurumuna gönderildi. Askerin canezesi düzenlenecek törenin ardından Gaziantep’in Nurdağı ilçesine gönderileceği öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol