birgün

24° AÇIK

MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 5 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 5 askerin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

GÜNCEL 24.05.2022 12:43
MSB: Pençe-Kilit bölgesinde 5 asker şehit oldu
Abone Ol google-news

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde hayatını kaybeden askerlerin sayısının 5'e yükseldiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz" denildi.

MSB'den yapılan yeni açıklamada ise, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan kahraman silah arkadaşımız P.Tğm. Abdulkadir Güler, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" ifadeleri kullanıldı.

MSB, bir açıklama daha yaparak, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Bican KAPILAY, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" dedi.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol