birgün

6° AÇIK

MSB: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 2 asker şehit oldu

GÜNCEL 25.11.2022 22:40
MSB: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 2 asker şehit oldu
Abone Ol google-news

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü teröristlerin taciz ateşi sonucu Piyade Teğmen Duabey Onur Öztürkmen şehit oldu" açıklamasını yaptı. MSB daha sonra yaptığı açıklamada, "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü teröristlerin taciz ateşi sonucu yaralanan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal şehit oldu" ifadelerini kullandı.

MSB'den yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde Piyade Teğmen Öztürkmen'in yaşamını yitirdiğini, 3 askerin yaralandığı belirtildi.

Yaralı askerlerin derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlandığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."

MSB'den daha sonra yapılan açıklamada, yaralanan Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal'ın yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verildi.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol