birgün

14° AÇIK

MEDYA 18.08.2021 11:22

Muazzez Ersoy'un TRT'deki programı iptal oldu iddiası

Geçtiğimiz hafta canlı yayında mikrofon sorunu yaşayan Muazzez Ersoy, "İnşallah bezdirme politikası değildir. Eğer böyle bir şeyse anlaşmamın feshedilmesini istiyorum. Artık burama geldi yani" demişti. Ersoy'un programının iptal edildiği öne sürüldü. Söz konusu iddiayı ortaya atan Medyatava, ilgili haberini birkaç sonra .“Yaşadığı mikrofon sorunu nedeniyle canlı yayında TRT ekibini eleştiren Muazzez Ersoy, TRT Müzik'teki programına devam etti” başlığıyla değiştirdi.

Muazzez Ersoy'un TRT'deki programı iptal oldu iddiası

Geçtiğimiz hafta canlı yayında mikrofon sorunu yaşayan ve "İnşallah bezdirme politikası değildir. Eğer böyle bir şeyse anlaşmamın feshedilmesini istiyorum. Artık burama geldi yani" diyen Muazzez Ersoy'un programının iptal edildiği, yerine Yavuz Bingöl'ün getirildiği öne sürüldü.

Medyatava'nın iddiasına göre; 2009'dan beri TRT Müzik'te "Sevgilerimle" adlı programı yapan Muazzez Ersoy geçtiğimiz hafta canlı yayında mikrofon ve ses sorunu yaşamıştı. Bunun üzerine şarkısına ara veren sanatçı canlı yayında; "Şu anda nasıl bir durumla karşı karşıyayım bilemiyorum. Ümit ediyorum ki inşallah bezdirme politikası değildir. Ümit ediyorum ki mobbing değildir. Eğer böyle bir şeyse anlaşmamın feshedilmesini istiyorum. Artık burama geldi yani" demişti.

Ersoy'un programını 2 yıldır "yarı iç-yarı dış yapım" olarak hazırladığı bilgisini teyid etti.

TRT ekibi ve Ersoy'un ekibinin birlikte çalıştığını söyleyen TRT kaynakları "Bugüne kadar böyle bir sorun yaşanmadığını, Ersoy'un canlı yayındaki tepkisine kendilerinin de şaşırdığını" söylediler.

İddiaya göre; geçtiğimiz salı günü canlı yayında yaşanan bu olayın ardından TRT yönetimi, "Eğer böyle bir şeyse anlaşmamın feshedilmesini istiyorum" diyen Muazzez Ersoy'un sözleşmesini feshetti.

Yavuz Bingöl, "Söz ve Müzik" adlı programında her salı akşamı TRT Müzik ekranlarında olacağını söyledi.

MEDYATAVA SÖZ KONUSU HABERİN İÇERİĞİNİ DEĞİŞTİRDİ

Medyatava, söz konusu haberini birkaç saat sonra değiştirdi. “Yaşadığı mikrofon sorunu nedeniyle canlı yayında TRT ekibini eleştiren Muazzez Ersoy, TRT Müzik'teki programına devam etti” başlığıyla değiştirilen haberde, “Ersoy bu hafta da yayına çıktı” denildi.

Değiştirilen haberde ayrıca, “TRT Müzik ekranında dün akşam Yavuz Bingöl'ün eski programı ekrana geldi” ifadelerine yer verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol