birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

EĞİTİM 20.10.2019 08:20

Müdürden veliye hakaret iddiası

Müdürden veliye hakaret iddiası

Berfin Şengil

Atipik otizmli 7 yaşındaki oğlunu ilkokul birinci sınıfa yazdıran Can Demirel ilk başta okul yönetiminin kendilerine çok iyi davrandığını ancak daha sonra öğretmen N. E. ve velilerin, oğlunu okulda istemediğini öne sürdü.


Demirel, BirGün’e yaptığı açıklamada “Oğlumu okula kaynaştırma öğrencisi olarak yazdırdık. Aradan bir ay geçti ve bu süre zarfında öğretmen çocuğumuzla ilgilenmemeye başladı. Sınıfını değiştirmek istedik ancak kimse oğlunuzu almaz dediler” dedi.

Demirel, öğretmenin diğer velileri eşinin üstüne saldırttığı iddiasında bulundu. Yaşananları Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdiğini aktaran Demirel, “Şube Müdürü’nün yanına gidip dilekçemi verdiğimi söyledim. Müdür niye böyle bir şey yaptığımı, dilekçeyi niye işleme koydurduğumu sordu” diyerek kendisine çeşitli hakaretler ettiğini ileri sürdü.

‘ARAMIZDA BİR MÜNAKAŞA OLDU’

Velinin bu iddialarını Güngören İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü M.T’ye sorduk. Demirel ile aralarında bir münakaşa olduğunu aktaran M.T., “Yanıma agresif bir şekilde geldi. Ben de geldiği sırada bir toplantı halindeydim ve kendisinden bir bilgi notu yazmasını istedim. Bir takım görüşmelerin ardından işi şikâyet boyutuna getirmeden çözeceğimizi söyledim” dedi. Velinin dilekçeyle geldiğini ve kendisinin de resmi boyutlara getirmeden işi çözebilecekken niye işi dilekçeye taşıdığını sorduğunu söyleyen M.T., “Bunun üzerine de kabalaştı. Makamımı koruma refleksiyle kendisine ‘Böyle agresif hareketlerde bulunma, haddini bil!’ dedim. Sonra aramızda bir bağırış oldu” diye konuştu. M.T., velinin kendisinin üstüne saldırdığını ve buna çalışanların da şahit olduğunu öne sürdü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız