birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 07.12.2018 08:11

Müftü asli kusurlu

Müftü asli kusurlu

Diyarbakır Kulp’ta 2015 yılında 6 çocuğun yaşamını yitirdiği Kuran kursu yangınına ilişkin hazırlanan yeni bilirkişi raporunda, dönemin İlçe Müftüsü Selahattin Özçelik asli, kurs öğreticisi sanık Faruk Işık ise tali kusurlu bulundu.

İmar Kanunu’na aykırı bir şekilde yapılan, elektrik tesisatı kaçak olan ve sayacı olmayan kurs binası için ‘olur’ veren ve kursun yatılı olması için Diyanet’e başvuran Kulp Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri ve diğer sorumlular hakkında ise halen herhangi bir dava açılmadı. İlk bilirkişi raporunda sorumlu bulunan Faruk Işık, yeni bilirkişi raporunda kusurlu bulundu. Bilirkişi heyeti hukuki değerlendirme ve nitelendirmeyi mahkemenin takdirine bırakarak, raporda Kulp İlçe Müftüsü Selahattin Özçelik’in yangının meydana geldiği binanın sorumlusu olarak asli kusurlu, Kuran kursunun Yöneticisi ve Öğreticisi Faruk Işık’ın tali kusurlu olduğu ifade edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız