birgün

18° AZ BULUTLU

GÜNCEL 23.09.2020 16:50

Müge Anlı'dan 'Aleyna Çakır dosyasını kapattı' haberlerine yanıt

Atv'de ekrana gelen Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, ülkeyi ayağa kaldıran Aleyna Çakır dosyasının kapatıldığı ileri sürüldü. Anlı'dan yanıt geldi.

Müge Anlı'dan 'Aleyna Çakır dosyasını kapattı' haberlerine yanıt

Müge Anlı'nın dünkü programında Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümünün ekrana gelmemesi ve programda başka konuların işlenmesi sosyal medyadan tepki çekerken, Müge Anlı'nın dosyayı kapattığı iddia edilmişti.

Bugünkü programında Aleyna Çakır'ın ölümünü ekrana getirmeye devam eden Müge Anlı, konuyla ilgili olarak "bıraktık sanmayın" dedi ve davayla ilgili delillerin toplanmaya devam ettiğini belirtti.

Müge Anlı programda davanın peşini bırakmayacağını söyleyen Aleyna Çakır'ın babası Mehmet Esen'e "Sen bıraksan, ben bıraksam millet bırakmaz. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır" dedi.

Müge Anlı ayrıca "Siz benim arkamdasınız. Bırakmak namussuzluk olur. Siz beni tanıyorsunuz, ben bunu yapmam" dedi.

NE OLMUŞTU?

Aleyna Çakır'ın ölümünde şüpheli, daha önce şiddet görüntüleri çıkan ve eski sevgilisi olduğu belirtilen Ümit Can Uygun oldu. Hakkındaki iddiaları reddeden Uygun, konu hakkında ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Geçen hafta ise canlı yayına bağlanan bazı kadınlar Ümit Can Uygun'un annesinin genç kızları fuhuşa zorladığını iddia etti. Bunun üzerine anne hakkında soruşturma başlatıldı. Bu hafta ifade vermesi gereken anne Gülay Uygun, cuma akşamı Ankara'da bir ormanda ölü bulundu. Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun'un ölmeden önce "Ölümümden Müge Anlı sorumludur" yazılı bir not bıraktığı iddia edilince gözler Anlı'ya çevrildi. Pazartesi günü konu hakkında açıklama yapan Anlı, olayın peşini bırakmayacağını söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız