birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden 'acil müdahale' hamlesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, denizlerde oluşabilecek yangın, yaralı nakli gibi olumsuzluklara müdahale etmek için iki adet çok amaçlı acil müdahale teknesi aldı.

BİRGÜN EGE 26.09.2022 13:20
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden 'acil müdahale' hamlesi
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kıyı tesislerinde ve denizlerde oluşabilecek her türlü olumsuzluklara hızlı ve etkili şekilde müdahale etmek için 2 farklı boy ve tipte acil müdahale teknesi aldı.

7 metre uzunluğunda 2.50 metre eninde olan çok amaçlı acil müdahale teknesi deniz yangınlarına ilk müdahale, personel ve yaralı nakli ve denizde kontrol görevi yapacak. İki adet çok amaçlı acil müdahale teknesi Bodrum ve Marmaris limanlarında göreve başladı.

DENİZ KİRLİLİĞİ İLİ MÜCADELE EDECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2 acil müdahale teknesinin yanı sıra 1 adet deniz kirliliği acil müdahale teknesini önümüzdeki günlerde hizmete alacak. 9.80 metre uzunluğunda 4,50 metre eninde olan tekne, yedekleme, tekne çekme, deniz yüzeyi temizliği ve denizde kontrol görevi icra edecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol