birgün

20° AÇIK

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Bodrum’daki altyapı sorununa ilişkin çalışmaları sürüyor

BİRGÜN EGE 25.07.2022 17:04
Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Bodrum’daki altyapı sorununa ilişkin çalışmaları sürüyor
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Bodrum’daki altyapı sorununa ilişkin Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları devam ediyor.

2020 yılının Şubat ayında temeli atılan çalışmalar kapsamında bugüne kadar 85 bin 691 metre kanalizasyon parsel ve terfi hattı imalatı, 2 bin 81 adet muayene bacası ve 714 adet parsel bacası imalatı ile 19 adet terfi merkezi imalatının yüzde 92’si tamamlandı. Çalışmaların ardından bozulan yollarda da 63 bin 988 metrekare beton/kilitli parke taşı tamiratı, 39 bin 702 metrekare de asfalt tamiratı yapıldı.

Dünya Bankası ve İller Bankası’ndan sağlanan 83 milyon euroluk kredi ile Bodrum ilçesinin en büyük sorunlarından birisi olan kanalizasyon problemi çözülmeye çalışılıyor.

Bodrum halkının yüzde 30’unun yaşadığı Turgutreis, Akyarlar ve Gümüşlük çevresine yapılan projede ilk etapta güncel döviz kuruna göre 502 milyon 966 bin 518 TL yatırım ile kanalizasyon çalışması yapılıyor.

Proje kapsamında Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahalleleri kanalizasyon hatlarına kavuşacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol