birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 03.03.2021 16:17

Muğla'da Caretta Caretta'nın yüzgecini kesip ölüme terk ettiler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde karaya vuran dev Caretta Caretta'nın bir yüzgecinin kesilerek ölüme terk edildiği ortaya çıktı. Karaya vuran caretta caretta bir süre sonra yaşamını yitirdi.

Muğla'da Caretta Caretta'nın yüzgecini kesip ölüme terk ettiler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde karaya vuran dev Caretta Caretta’nın bir yüzgecinin kesilerek ölüme terk edildiği ortaya çıktı.

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Torba koyunda yürüyüşe çıkanlar bu sabah saatlerinde Demir Koyu'nda can çekişen bir deniz kaplumbağası (Caretta Caretta) gördü.

Sözcü’de yer alan habere göre, ağzından ve bıçakla düzgün biçimde sağ yüzgeci kesildiği belirlenen yaklaşık 70 cm uzunluğunda 50 kilogram civarında ağırlıkta olan Caretta Caretta’nın kısa süre sonra öldüğü belirlendi.

Sabah saatlerinde yürüyüşe çıkan bir grubun gördüğü ve incelediği Caretta Caretta’nın sağ yüzgecinin düzgün biçimde kesildiğini belirten evli ve iki çocuk annesi Leyla Demir, şu ifadelere yer verdi:

Denizciyim, burada doğduk büyüdük. Carettalar zaman zaman kıyıya atılan balıkçı ağlarına takılıyorlar, veya ağlardaki balıkları yemek isterken takılabiliyorlar. Bu Caretta da büyük ihtimalle balıkçıların ağlarına takıldı ve insanlıktan nasibini almayan biri yüzgecini keserek ağlardan koparıp hayvanı ölüme terk etti, sabah yürüyüş yaparken kıyıya vurmuş halde bulduk, ilgili makamlara bilgi verdik, buna benzer olaylar bölgede çok arttı, doğal yaşama olan saldırıların artması üzücü mutlaka önlem alınmalı

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol