birgün

14° AÇIK

BİRGÜN EGE 16.04.2021 11:28

Muğla’da en büyük yatırım altyapıya

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, görevde oldukları iki yıl içinde en büyük yatırımların alt yapıya yapıldığını söyledi.

Muğla’da en büyük yatırım altyapıya

BirGün EGE

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Büyükşehir Belediyesi’nin iki yıl içinde yaptığı çalışmalar hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’dan 2 yılda 6 milyar 855 milyon TL vergi alındığını ancak yapılan yatırımın 469 milyon TL olduğunu belirtti.

Gürün “Muğla devlete 2019 yılında, 3 milyar 164 milyon, 2020 yılında 3 milyar 691 milyon TL olmak üzere 2 yılda 6 milyar 855 milyon TL vergi ödemiştir. Ancak şehrimize 2019 yılında 255 milyon 2020 yılında 243 milyon olmak üzere toplam sadece 469 milyon TL yatırım yapılmıştır” dedi. Muğla’nın Büyükşehir statüsü kazandığı 2014 yılı mart ayından bu yana 2 milyar 410 milyon TL yatırım yaptıklarının belirten Dr. Osman Gürün “Büyükşehir olduğumuz anda yaptığımız yapılandırmaya rağmen İlçe belediyelerimizden 1 milyar 250 milyon TL borç devraldık. Bu borcun 680 milyon TL kadarını ödedik ve ödemeye de devam edeceğiz. 2019 ve 2020 yıllarında ise 985 milyon TL yatırım yaptık ve 260 milyon TL borç ödemesi yaptık” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 2 yıl içinde en büyük yatırımlarının alt yapıya yapıldığını söyledi. Gürün, özellikle Bodrum’da alt yapıda büyük eksiklerin olduğunu vurgularken “Bu kapsamda en fazla yatırımı Bodrum’a yapıyoruz. Bodrum kanalizasyon, Turgutreis atık su arıtma tesisi, Torba kanalizasyon gibi dev alt yapı yatırımları süratle devam ediyor. Bodruma yakışır bir kanalizasyon alt yapısı yapmamız gerekiyordu ve bu nedenle 650 milyon TL alt yapı yatırımı yapıyoruz.

Bunun yanı sıra Fethiye İlçemizde de 130 milyon TL değerinde kanalizasyon ve arıtma tesisi projeleri devam ediyor. Ölüdeniz atık su arıtma tesisi projemizi bakanlığımız ile birlikte tamamladık. Hisarönü-Ovacık kanalizasyon projemiz hızla devam ediyor. Milas Ören Mahallemizde de 99 milyon TL’lik kanalizasyon hattı projesi hazırlandı” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol