birgün

13° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 03.10.2019 14:13

Muğla'da seyir halindeki yolcu otobüsü yandı

Muğla'da seyir halindeki yolcu otobüsü yandı

Muğla'da içinde 12 yolcu bulunan otobüs, seyir halindeyken alev aldı. Yolcular tahliye edilirken yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Sakarya'dan Muğla'nın Marmaris ilçesine giden İrfan Çelik yönetimindeki 35 PK 671 plakalı Pamukkale firmasına ait şehirler arası yolcu otobüsünün motor kısmından saat 08.30 sıralarında dumanlar yükselmeye başladı. Muğla-Antalya yolunun Sakar Geçidi'nde yangını fark eden Çelik, otobüsü yol kenarına çekerek 12 yolcuyu indirdi.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında araçta hasar oluştu.

Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken incelemenin sürdürüldüğü belirtildi.

PAMUKKALE'DEN AÇIKLAMA

Yangına ilişkin Pamukkale'den yapaılan açıklamada aracın, acil durum prosedürüne uygun olarak boşaltıldığı ifade edildi ve yangının yakıt ya da aracın iç donanımından kaynaklı olmadığı belirtildi.

Şirktetin açıklaması şöyle:

"Eğitimli araç personelimiz tarafından erken müdahale edilen olayda, aracımız acil durum prosedürlerimize uygun olarak, hemen tahliye edilerek yolcularımızın güvenliği sağlanmıştır. İvedilikle yolcularımız başka araçlara aktarılarak seyahatlerine devam etmeleri sağlanmıştır. İtfaiye ve güvenlik ekiplerine bilgi verilmiş ve yangın kısa sürede kontrol altına alınarak, bagaj bölümü sistemli bir şekilde boşattılmıştır.

Aracımızın tüm yakıt ihtiyaçları Shell ve Petrol Ofisi'nden tedarik edilmektedir. Sefer günü aracın son yakıt ikmali yine Petrol Ofisi'nden yapılmıştır. Yangın, yakıt ya da iç donanım kaynaklı değildir. Motor bölümünden başlayan üzücü olayın nedenleri, gerekli önlemleri almak üzere Araç Teknoloji Ekibimiz tarafından detaylı olarak soruşturulmaktadır. Yolcularımızın yaşadıktan olaydan dolayı üzüntü duymakla birlikte, herkesin sağlıklı olması bizler için sevindiricidir. Olay anında soğukkanlılıkla gerekli tüm önlemleri alan araç personelimize teşekkür ederiz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız