birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

BİRGÜN EGE 20.08.2021 11:52

Muğla’da yangın mağdurlarına destek

Muğla’da yangın mağdurlarına destek

BirGün/EGE

Muğla’da 29 Temmuz tarihinde başlayan ve 11 ilçede devam eden orman yangınları sonunda 66 bin 874 hektarlık ormanlık alan zarar gördü. Yüzde 68’i ormanlarla kaplı olan Muğla’da yanan orman alanı yaklaşık yüzde 8 olarak belirlendi. Muğla’nın ormanlık alanı yüzde 68’den yüzde 60’a düştü.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yangın söndürme çalışmalarına 1 helikopter, bin 968 personel ve 443 araçla müdahale etti. Yangın, ormanlık alanların yanı sıra vatandaşlara da zarar verdi. Alevlerin etkilediği bölgelerde bazı ev ve binalar zarar görürken büyükşehir belediyesi yangından zarar gören vatandaşlara destek vermeye devam ediyor.

Yangınlar nedeniyle maddi kayıp yaşayan vatandaşlara Muğla Büyükşehir Belediyesi orman yangınlarından etkilenen 165 mahallede, 2 bin 526 haneye, 4 bin 672 gıda kolisi, 2 bin 357 adet hijyen kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca 11 ilçede etkili olan orman yangını sırasında alevlere müdahale eden ekiplere 50 bin 457 gıda malzemesi ile 38 bin 923 hijyen malzemesi dağıtımı yaptı.

Gıda ve hijyen desteğinin yanı sıra beyaz eşya ve ev eşyaları dağıtımı da yapılırken, hayvanlar için 185 ton kaba yem(Yonca ve Saman), 130 ton Yem (Süt yemi, besi yemi, buzağı yemi ve silaj) desteği sağlandı.

Büyükşehir ekipleri ayrıca kişisel ihtiyaçlar, psikolojik destek gibi birçok farklı konuda vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol