birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 03.08.2021 21:36

Muğla-Milas'ta alevler termik santral yakınına ulaştı: Bölge boşaltılıyor

Muğla Milas’ta yangın hızla ilerliyor. Alevlerin termik santral yakınına ulaşmasının ardından bölge acilen boşaltıldı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da ilçede devam eden yangında alevlerin Kemerköy Termik Santrali'ne çok yaklaştığını gösteren bir video paylaştı.

Muğla-Milas'ta alevler termik santral yakınına ulaştı: Bölge boşaltılıyor

Muğla'nın Milas ilçesinde günlerdir söndürülemeyen orman yangınları yayılarak devam ediyor. Hava desteği sağlanıp kontrolün sağlanamaması halinde alevlerin termik santrallere ulaşacağı uyarılarının ardından bölgede, termik santrala kadar olan kısım, jandarma tarafından acil şekilde boşaltılmaya başlandı.

BELEDİYE BAŞKANI TOKAT: DURUM ÇOK CİDDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da ilçede devam eden yangında alevlerin Kemerköy Termik Santrali'ne çok yaklaştığını gösteren bir video paylaştı.

Tokat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Durum çok ciddi. Termik santralin dibine geldi alevler. Varsa imkan derhal gece görüşü olan uçak ya da helikopter bölgeye yönlendirilsin…" ifadelerini kullandı.

Türkiye, bir haftadır ormanlık alanda çıkan yangınlarla mücadele ediyor. Akdeniz ve Ege’yi kavuran yangınlar bazı bölgelerde şehir merkezine kadar indi, bölgede yaşayanlar evlerini tahliye etmek zorunda kaldı. Milas Belediye Başkanı Tokat, Muğla’nın Milas ilçesinde günlerdir söndürülemeyen yangınların termik santrallere ulaşma tehlikesi olduğunu açıklamış, "Burada kritik noktadayız" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol