birgün

16° AÇIK

Muğla-Milas'ta alevler termik santral yakınına ulaştı: Bölge boşaltılıyor

Muğla Milas’ta yangın hızla ilerliyor. Alevlerin termik santral yakınına ulaşmasının ardından bölge acilen boşaltıldı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da ilçede devam eden yangında alevlerin Kemerköy Termik Santrali'ne çok yaklaştığını gösteren bir video paylaştı.

GÜNCEL 03.08.2021 21:36
Muğla-Milas'ta alevler termik santral yakınına ulaştı: Bölge boşaltılıyor
Abone Ol google-news

Muğla'nın Milas ilçesinde günlerdir söndürülemeyen orman yangınları yayılarak devam ediyor. Hava desteği sağlanıp kontrolün sağlanamaması halinde alevlerin termik santrallere ulaşacağı uyarılarının ardından bölgede, termik santrala kadar olan kısım, jandarma tarafından acil şekilde boşaltılmaya başlandı.

BELEDİYE BAŞKANI TOKAT: DURUM ÇOK CİDDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da ilçede devam eden yangında alevlerin Kemerköy Termik Santrali'ne çok yaklaştığını gösteren bir video paylaştı.

Tokat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Durum çok ciddi. Termik santralin dibine geldi alevler. Varsa imkan derhal gece görüşü olan uçak ya da helikopter bölgeye yönlendirilsin…" ifadelerini kullandı.

Türkiye, bir haftadır ormanlık alanda çıkan yangınlarla mücadele ediyor. Akdeniz ve Ege’yi kavuran yangınlar bazı bölgelerde şehir merkezine kadar indi, bölgede yaşayanlar evlerini tahliye etmek zorunda kaldı. Milas Belediye Başkanı Tokat, Muğla’nın Milas ilçesinde günlerdir söndürülemeyen yangınların termik santrallere ulaşma tehlikesi olduğunu açıklamış, "Burada kritik noktadayız" ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol