birgün

14° AÇIK

Muğla’nın mavisi ve yeşili korunuyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı içerisinde Gökova Körfezi'nde ve Dalaman koylarında bulunan teknelerle 3 milyon 637 bin 125 kg katı atık topladı.

BİRGÜN EGE 13.12.2021 14:17
Muğla’nın mavisi ve yeşili korunuyor
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Bin 480 kilometre kıyı şeridine sahip Muğla’da, doğanın ve çevrenin temizliği konusunda çalışmalar sürdürülüyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi doğanın yanı sıra denizlerin daha temiz kalması için Gökova Körfezinde ve Dalaman koylarında bulunan teknelerden yıl boyunca atık toplamaya devam ediyor.

Bu kapsamda 2021 yılı içerisinde Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 atık alım teknesi ile 3 milyon 637 bin 125 kg katı atık toplandı. 1 Ocak 2021 tarihinden bugüne 2 Bin 198 tekneye hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, ayrıca 2 milyon 748 bin 395 litre atık pissu, 5 bin 131 litre sintine ve 3 bin 142 litre atık yağ topladı.

‘DAHA MAVİ DAHA YEŞİL BİR MUĞLA’

Muğla’ya mavi ve yeşilin çok yakıştığını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bu güzellikleri korumak için önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Gürün bu kapsamda 2021 yılında 3 milyon 637 bin 125 kg katı atık topladıklarını vurgulayarak, “Kıyılarımız mavi yolculuğun önemli noktalarından birisi. Deniz yaşamını korumak için büyük çaba sarf ediyoruz” dedi.

Gürün, şunları söyledi: “Muğla’mızda bu güzellikleri korumak için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz. İlçelerimizde düzenli katı atık tesisleri, hafriyat alanları hizmetleri gibi mavi denizlerimizi korumak için teknelerimizle atık toplama ve bertaraf hizmeti veriyoruz. Mavi Deniz Temiz Kıyılar hizmetimizle 7 atık alım teknemiz Göcek-Dalaman, Gökova Körfezi’nde deniz araçlarını dolaşarak çöplerini alıyor ve bertaraf tesislerimize getiriyor. Turizmin yanı sıra deniz yaşamı ve canlıları da bizim için çok değerli. Bu güzellikleri koruyarak geleceğe taşımak da en önemli vazifemiz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol