Muğla Valiliği, CHP’li Bodrum Belediyesi’nin deprem yardım TIR’ını durdurup kendi pankartını astı. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bakırköy Belediye meclis üyesi Nadir Ataman sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi’nin deprem bölgesine hareket eden yardım aracının yazısının üstünü kapatıp, Muğla Valiliği olarak değiştirmiştir. Asıl amaç yardımı ulaştırmak, yazan isim önemli olmamalı!!! Yazık" ifadelerini kullandı.

Abone Olgoogle-news
Muğla Valiliği, Bodrum Belediyesi'nin yardım TIR'ına kendi pankartını astı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem, 6 Şubat sabahı 10 ilde yaklaşık 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi yıktı. Açıklanan son resmi verilere göre, 6 bin 957 kişi yaşamını yitirdi, 38 bin 224 kişi yaralandı

Enkaz altında kalanlar için arama ve kurtarma çalışmaları sürerken, depremden etkilenen kentlere de Türkiye'nin dört bir yanından yardımlar ulaştırılıyor.

Türkiye'nin her yanından belediyeler, dernekler, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, spor kulüpleri toplayabildikleri her türlü yardım malzemesini deprem bölgesine ulaştırmak için yoğun çaba sarfederken, Muğla Valiliği'nin Bodrum Belediyesi'nin yardım TIR'ına kendi pankartını astığı görüntüler de tepki çekti.

Felaketin yaşandığı kentlere iş makinelerinin yanı sıra personel desteği sağlayan Bodrum Belediyesi bir yandan hem kendi imkanları, hem de vatandaşların yardımlarından oluşan yardım TIR'ını yola çıkardı. Ancak Muğla Valiliği, aracın üzerindeki "Bodrum Belediyesi deprem ve yardım aracı" yazılı pankartı "Muğla Valiliği" yazılı pankartla kapattı.

Olaya dair görüntüleri CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bakırköy Belediye meclis üyesi Nadir Ataman Paylaştı. Ataman duruma "Asıl amaç yardımı ulaştırmak, yazan isim önemli olmamalı!!! Yazık" diyerek tepki gösterdi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da sosyal medya hesabından "Biz vatandaşın derdini dert edinirken birilerinin derdine bakın Bodrum Belediyemizin deprem bölgesine gönderdiği yardım tırına Muğla Valiliği kendi ismini yazdırmış. Pes!" paylaşımı yaptı.

Söz konusu valilik, daha önce AKP ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın propaganda videosunu yayınladığı için tepki çekmişti.