birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

EĞİTİM 21.10.2019 15:55

Muhalif öğrencilere her şeyi yasaklayan üniversite AK Gençlik’e izin verdi, etkinliği ‘favladı!’

Muhalif öğrencilere her şeyi yasaklayan üniversite AK Gençlik’e izin verdi, etkinliği ‘favladı!’

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde muhalif öğrencilerin bütün etkinlikleri yasaklanırken, AKP Gençlik Kolları'nın toplantı yaptığı ortaya çıktı. Bunun üzerine öğrenciler kantini boykot etmeye başladı.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde yıllardır muhalif öğrencilerin afiş asmasına bile müsaade edilmezken Eskişehir AKP Gençlik Kolları’nın toplantı yaptığı ortaya çıktı. Bunun üzerine fakültedeki bazı öğrenciler kantini boykot etme kararı aldı. Dekan Prof. Dr. Erhan Eroğlu ise AKP Gençlik Kolları'nın yaptığı toplantıya ilişkin gerekli işlemlerin başlatıldığını belirtti.

'ÖZÜR MESAJI YAYINLANSIN'

İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Veli Kavak, AKP Gençlik Kolları'nın toplantısı sonrasında açtıkları boykot standına ve asılan afişlere müdahale edilmediğini söyledi. Kantin işletmesinin yakın zamanda el değiştirdiğini de söyleyen Kavak "İhaleyi alan kişinin oğlunun AKP Gençlik Kolları'na üye olduğu bilgisini edindik" diye konuştu.

muhalif-ogrencilere-her-seyi-yasaklayan-universite-ak-genclik-e-izin-verdi-etkinligi-favladi-639608-1.

muhalif-ogrencilere-her-seyi-yasaklayan-universite-ak-genclik-e-izin-verdi-etkinligi-favladi-639609-1.

ÜNİVERSİTE AKP’Yİ ‘FAVLADI’

Öğrenciler, boykotun sona ermesi için taleplerini "Kantin ihalesini alan şahıslara soruşturma başlatılması ve okulumuzun resmi Twitter hesabından AKP Eskişehir Gençlik Kolları'nın paylaştığı skandal toplantı fotoğraflarını beğendiği için özür mesajı yayınlanması" olarak açıkladı.

muhalif-ogrencilere-her-seyi-yasaklayan-universite-ak-genclik-e-izin-verdi-etkinligi-favladi-639607-1.

DEKANDAN AÇIKLAMA

Dekan Prof. Dr. Erhan Eroğlu, ise AKP Gençlik Kolları’nın yaptığı toplantıdan ne dekanlığın ne de rektörlüğün bilgisi olmadığının altını çizerek gerekli işlemlerin başlatıldığını söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız