Muhalif öğrencilere her şeyi yasaklayan üniversite AK Gençlik’e izin verdi, etkinliği ‘favladı!’

21.10.2019 15:55 EĞİTİM

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde muhalif öğrencilerin bütün etkinlikleri yasaklanırken, AKP Gençlik Kolları'nın toplantı yaptığı ortaya çıktı. Bunun üzerine öğrenciler kantini boykot etmeye başladı.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde yıllardır muhalif öğrencilerin afiş asmasına bile müsaade edilmezken Eskişehir AKP Gençlik Kolları’nın toplantı yaptığı ortaya çıktı. Bunun üzerine fakültedeki bazı öğrenciler kantini boykot etme kararı aldı. Dekan Prof. Dr. Erhan Eroğlu ise AKP Gençlik Kolları'nın yaptığı toplantıya ilişkin gerekli işlemlerin başlatıldığını belirtti.

'ÖZÜR MESAJI YAYINLANSIN'

İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Veli Kavak, AKP Gençlik Kolları'nın toplantısı sonrasında açtıkları boykot standına ve asılan afişlere müdahale edilmediğini söyledi. Kantin işletmesinin yakın zamanda el değiştirdiğini de söyleyen Kavak "İhaleyi alan kişinin oğlunun AKP Gençlik Kolları'na üye olduğu bilgisini edindik" diye konuştu.

muhalif-ogrencilere-her-seyi-yasaklayan-universite-ak-genclik-e-izin-verdi-etkinligi-favladi-639608-1.

muhalif-ogrencilere-her-seyi-yasaklayan-universite-ak-genclik-e-izin-verdi-etkinligi-favladi-639609-1.

ÜNİVERSİTE AKP’Yİ ‘FAVLADI’

Öğrenciler, boykotun sona ermesi için taleplerini "Kantin ihalesini alan şahıslara soruşturma başlatılması ve okulumuzun resmi Twitter hesabından AKP Eskişehir Gençlik Kolları'nın paylaştığı skandal toplantı fotoğraflarını beğendiği için özür mesajı yayınlanması" olarak açıkladı.

muhalif-ogrencilere-her-seyi-yasaklayan-universite-ak-genclik-e-izin-verdi-etkinligi-favladi-639607-1.

DEKANDAN AÇIKLAMA

Dekan Prof. Dr. Erhan Eroğlu, ise AKP Gençlik Kolları’nın yaptığı toplantıdan ne dekanlığın ne de rektörlüğün bilgisi olmadığının altını çizerek gerekli işlemlerin başlatıldığını söyledi.