birgün

17° AÇIK

Muharrem İnce: Bana verilen oyların hepsini Kılıçdaroğlu’na taşıyamam

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci tura kalacağını iddia ederek, "Diyelim ki Erdoğan’la ben kaldım. Kılıçdaroğlu’na verilen oylar bana gelir, ben kazanırım. Kılıçdaroğlu ile ben kalırsam, yine ben kazanırım. Erdoğan ile Kılıçdaroğlu kalırsa, ben istesem de bana verilen oyların hepsini Kılıçdaroğlu’na taşıyamam" dedi.

SİYASET 17.03.2023 09:48
Muharrem İnce: Bana verilen oyların hepsini Kılıçdaroğlu’na taşıyamam
Abone Ol google-news

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a konuştu.

İnce, Fatih Altaylı’ya yaptığı “Günü geldiğinde Kemal Bey lehine çekilirim” açıklamasının ardından bu kez “Erdoğan ile Kılıçdaroğlu kalırsa, ben istesem de bana verilen oyların hepsini Kılıçdaroğlu’na taşıyamam” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce şunları söyledi: “Sokaklardayım, sokağın nabzını tutuyorum. Evet, ‘CHP’ye katıl’ diyen var. Ama bir katıl diyen varsa, ‘Sakın ha’ diyen üç var. ‘Biz bu ikisine de oy vermeyeceğiz’ diyorlar. AKP’den bıkmış ama Altılı Masa’ya da güvenmiyor. Sokakta en çok, “Yedi/sekiz cumhurbaşkanı yardımcısıyla nasıl yürüyecek bu iş?’ cümlesini işitiyorum. Seçime 55 gün var. Bakarsın ikinci tura Kılıçdaroğlu ile İnce kalır. Ben aday olacağım.”

“KILIÇDAROĞLU İLE İKİNCİ TURA KALIRSAM BEN KAZANIRIM”

Kampanya başlatmadan 30 yaş altındaki seçmenden kendisine ilgi olduğunu savunan İnce, Cumhurbaşkanlığı Seçimi hakkında ise “Birinci turda kafa kafaya sonuçlar çıkar. İkinci turda ise Kılıçdaroğlu’na göre de Erdoğan’a göre de ben daha şanslıyım. Macron tarzı bir durum ortaya çıkacak. Macron modeli olacak” diye konuştu.

“Bu seçimde birinci turu değil, ikinci turu düşünerek oy kullanmak lazım” diyen İnce, şunları kaydetti:

“Seçim ikinci tura kesin kalacak. Diyelim ki Erdoğan’la ben kaldım. Kılıçdaroğlu’na verilen oylar bana gelir, ben kazanırım. Kılıçdaroğlu ile ben kalırsam, yine ben kazanırım. Erdoğan ile Kılıçdaroğlu kalırsa, ben istesem de bana verilen oyların hepsini Kılıçdaroğlu’na taşıyamam. Seçim riske girer. Her durumda İnce’nin ikinci tura kalması lazım.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol