birgün

20° KAPALI

GÜNCEL 02.10.2019 12:40

Muharrem İnce'den '50+1' açıklaması: 'Oranı düşürelim, yeniden seçilebileyim demektir'

Muharrem İnce'den '50+1' açıklaması: 'Oranı düşürelim, yeniden seçilebileyim demektir'

CHP'li Muharrem İnce, 50+1 tartışmalarına yönelik, “Cumhurbaşkanı seçilebilmek için gereken 50+1 kuralını tartışmaya açarak Meclis’e getirebiliriz demek bir daha o oy oranına ulaşamam, oranı düşürelim, yeniden seçilebileyim demektir” değerlendirmesinde bulundu.

Muharrem İnce, AKP'li Faruk Çelik'in gündeme getirdiği, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeşil ışık yaktığı cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 50 artı 1'in değiştirilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İnce, "Cumhurbaşkanı seçilebilmek için gereken 50+1 kuralını tartışmaya açarak Meclis’e getirebiliriz demek bir daha o oy oranına ulaşamam, oranı düşürelim, yeniden seçilebileyim demektir" ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız