birgün

5° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 27.04.2020 20:45

Muharrem İnce'den CHP'yi hedef alan Erdoğan'a tepki

Muharrem İnce, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada CHP'yi hedef alan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi. "Ulusa sesleniş adı altında muhalefetle kavga ederek, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini sağlayamazsınız" diyen İnce, "Maske bile dağıtamamış olmanın beceriksizliğini ortadan kaldıramazsınız" ifadelerini kullandı

Muharrem İnce'den CHP'yi hedef alan Erdoğan'a tepki

CHP'nin 24 Haziran 2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada CHP'yi hedef almasına tepki gösterdi.

"Muhalefetle kavga ederek, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini sağlayamazsınız" diyen Muharrem İnce, Erdoğan'a eleştirilerde bulundu.

Muharrem İnce'nin sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

"Böylesine büyük bir bela ile uğraşırken, millet çaresizlik, işsizlik, yoksulluk içinde iken Ulusa sesleniş adı altında muhalefetle kavga ederek, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini sağlayamazsınız, maske bile dağıtamamış olmanın beceriksizliğini ortadan kaldıramazsınız."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda CHP'yi hedef almıştı. Erdoğan, şunları söylemişti:

"Tüm bu başarıları attığımız her adımda yapılan işlere katkı vermek yerine takoz olmayı kendine misyon elde edinmiş bir muhalefet anlayışına rağmen elde etmiş olmamızdır. CHP'nin başını çektiği bu anlayış hep uzlaşma yerine çatışmayı birlik beraberlik yerine bölücülüğü, müsamaha yerine kin ve nefret körüklemeyi esas almıştır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol