birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

Muharrem İnce'den muhalefetin cumhurbaşkanı adayı için ilginç iddia: Teklif götürülmüş

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Muhalefet partileri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifi götürdü" iddiasında bulundu. İnce, "Hisarcıklıoğlu'na teklif etmişler ama kabul edemez korkar. Hisarcıklıoğlu da cevap vermemiş" dedi. Hisarcıklıoğlu, söz konusu iddiayı yalanlayarak, "Şahsıma Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifi yapıldığı iddiası kesinlikle yalandır" dedi.

SİYASET 24.01.2022 11:56
Muharrem İnce'den muhalefetin cumhurbaşkanı adayı için ilginç iddia: Teklif götürülmüş
Abone Ol google-news

Ankara'da gazetecilerle bir araya gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 seçimleri için ilginç bir iddiada bulundu. İnce, muhalefetin cumhurbaşkanlığı adayı için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu'na teklif götürdüğünü iddia etti.

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, İnce, "Muhalefet partileri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifi götürdü" diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu'nun cevap vermediğini ileri süren İnce, "Hisarcıklıoğlu'na teklif etmişler ama kabul edemez korkar. Hisarcıklıoğlu da cevap vermemiş" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce'ye sosyal medya hesabından yanıt veren Hisarcıklıoğlu, söz konusu iddiayı yalanladı.

"Şahsıma Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifi yapıldığı iddiası kesinlikle yalandır" diyen Hisarcıklıoğlu, "Siyasetin alanıyla kendi görev alanımı birbirine karıştırmamaya hep özen gösterdim. Günlük siyasi tartışmaların içinde hiçbir zaman yer almadım, almayacağım" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol