birgün

17° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 05.10.2020 18:24

Muharrem İnce’den ‘parti kurma’ sorusuna dikkat çeken yanıtlar

"Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında gezilerine devam eden CHP’li Muharrem İnce, "Parti kurma ihtimaliniz olduğu söyleniyor" sözüne, “Bir dinleyelim bakalım, millet bize ne diyecek" ifadeleriyle yanıt verdi. İnce, “Ne yazık ki millet bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değil” diye konuştu.

Muharrem İnce’den ‘parti kurma’ sorusuna dikkat çeken yanıtlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Milletvekili ve partisinin son Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Niğde'de esnaf ve yurttaşlarla buluştu.

Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında kente gelen İnce, İstasyon Caddesi'nde esnafı ziyaret etti.

AA’da yer alan habere göre, İnce, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamalarda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İnce, bir gazetecinin "parti kurma ihtimaliniz olduğu söyleniyor" demesi üzerine, "Biz milleti dolaşıyoruz. Şu anda herhalde 27'nci vilayeti gezdik. Buradan Adana'ya geçeceğiz. Milleti bir dinleyelim bakalım, millet bize ne diyecek" şeklinde yanıt verdi.

‘MİLLETE ÜÇÜNCÜ BİR YOL OLMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Türkiye'nin düşük gelir sarmalında olduğunu ifade eden İnce, ‘Memleket Hareketi’nin kurucularıyla ülkeyi gezerek, esnafı, emeklileri, işsizleri, çiftçileri dinlediklerini belirtti.

İnce, şunları kaydetti:

"Esnaf siftahsız dükkan kapatıyor, emekliler geçinemiyor, gençler işsiz. İbretlik bir Bakanlar Kurulu var. Sanki dalga geçiyorlar. Memleketimiz, böyle kötü yönetimi hak etmiyor. Türkiye kötü yönetiliyor. Türkiye gerçekten çok kötü yönetiliyor. İnsanlar perişan durumda. Çiftçi perişan, hayvancı perişan, besici perişan durumda. Ama bir de muhalefet var bunun yanında. Ne yazık ki millet bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değil. Biz onun için memleket hareketinin kurucuları olarak karış karış Türkiye'yi geziyoruz. Bu millete bir seçenek olmaya, bu millete üçüncü bir yol olmaya çalışıyoruz."

İnce, açıklamalarının ardından Adana'ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol